Családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana

nappali képzésen csak angol nyelven elérhető

levelező képzésen csak magyar nyelven elérhető

A szakon hallgatóink megtanulhatják elemezni a családok és háztartások által hozott döntéseket, a rájuk ható társadalmi és piaci folyamatokat. Népesedéspolitikai döntések alakítására készít fel a szak.

Elhelyezkedési lehetőségek:

Állami, önkormányzati intézményeknél humánpolitikai, családpolitikai szakreferens, ifjúságvédelmi szakreferens, osztályvezető munkakörökben. Illetve családpolitikával és kapcsolódó humán szakpolitikákkal foglalkozó nemzetközi szervezetekben, például az ENSZ-ben és szervezeteiben vagy az Európai Unió intézményeinél

Amitől egyedi a képzés:
A szakon kiemelt hangsúlyt fektetünk az egy szintre hozó ismeretek elsajátítására, ezért speciális felzárkóztató kurzusok is indulnak. Ezek a tantárgyak elsősorban matematikai, statisztikai, módszertani, közgazdaságtani ismereteket foglalnak magukba, amelyek nagyban hozzájárulnak a hallgatók tudásának versenyképességéhez.

Tudj meg többet >> Gyakori Kérdések FELVÉTELI KISOKOS

Budapesti Corvinus Egyetem