Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás

nappali képzés
csak angol nyelven érhető el

A szak célja megismertetni az alapvető mikro- és makrogazdasági, nemzetközi üzleti és pénzügyi összefüggéseket, folyamatokat valamint a globális és regionális intézményrendszerek kapcsolatát. A szak a nemzetközi közgazdasági és nemzetközi üzleti elemző, döntés előkészítő, döntéshozó munkára készít fel.

Elhelyezkedési lehetőségek:

Nagyvállalatoknál, diplomáciai és nemzetközi szervezeteknél szakértő, elemző, döntéshozó munkakörökben

Amitől egyedi a képzés:
  • Kutatási terepgyakorlat (három különböző helyszínen) (COVID függő)
  • Szakmai kirándulás, gyárlátogatás. Például Suzuki, Mercedes, Bosch, Richter, Budapesti Értéktőzsde (COVID függő)
  • Szimulációs feladatok
  • Utazó szemináriumok (Magyarországon vagy crossborder módon, HU-SK) (COVID függő)
  • Számos kettős diploma program vezető nyugat-európai egyetemekkel (University of Gröningen, Tilburg University, University of Liége)

2 év alatt 2 diplomát is szerezhetsz
Amennyiben a Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás képzésre jelentkezel, lehetőséged nyílik felvételizni a CEMS programba is. A CEMS Master's in International Management (MIM) egy 1 éves, nemzetközi üzleti képzés, ami a hagyományos mesterképzéssel párhuzamosan végezhető el. A CEMS ugyanakkor nemcsak az eredeti mesterszak továbbfejlesztése, hanem a corvinusos diploma mellett egy újabb nemzetközileg elismert diplomát is ad.

Tudj meg többet >> Gyakori Kérdések FELVÉTELI KISOKOS

Budapesti Corvinus Egyetem